Strona główna Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra

Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej

otrzymała w roku 2017 dofinansowanie

w kwocie 10 880,00 zł.

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra

Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej

otrzymała w roku 2016 dofinansowanie

w kwocie 9 830,00 zł.

Biblioteka Narodowa w ramach zadań własnych realizuje program „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.

W ramach tego programu Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej w roku 2015 otrzymała dofinansowanie w kwocie 9 410,00 złotych.

„ ZREALIZOWANO ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA”

Biblioteka Narodowa  w ramach zadań własnych realizuje program  „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”. Decyzją Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2013 kwota przeznaczona na zakup książek wynosi 20 mln. zł. z czego jedną trzecią dotacji na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży.

W ramach tego programu Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej otrzymała 6 760,00 złotych w tym 2253,33 zł na książki dla dzieci i młodzieży.