Strona główna Moja mała wielka ojczyzna Plener etnograficzny i podsumowanie projektu „Moja mała wielka ojczyzna”

Plener etnograficzny i podsumowanie projektu „Moja mała wielka ojczyzna”

17 czerwca 2012 r. w amfiteatrze przy Szkole Podstawowej w Janczowej odbył się kończący projekt „Moja mała, wielka ojczyzna”  plener etnograficzny. Wystąpiły wówczas i zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne dzieci z klas 4-6 ze Szkół Podstawowych w Janczowej i Łyczanej.

Przypominamy, że warsztaty, wycieczki, spotkania z etnografem oraz plener odbywały się w ramach projektu „Moja mała wielka ojczyzna” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Projekt realizowany jest do 30 czerwca 2012 r. przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Korzennej. Ponadto głównym celem projektu było podniesienie poziomu uczestnictwa w formach edukacji kulturalnej oraz wiedzy dotyczącej kultury regionu wśród uczestników zaproponowanych zajęć.

W czasie pleneru występy grup folklorystycznych obserwowali rodzice, zaproszeni goście, osoby pracujące z dziećmi w ramach projektu. Dzieci wystąpiły we wcześniej zakupionych strojach regionalnych, ponadto w czasie występu grupom zapewniono nagłośnienie, ciepły poczęstunek, rozdano dyplomy oraz słodycze. Czas upłyną w przemiłej atmosferze, wszyscy z podziwem obserwowali umiejętności i postępy dzieci, którzy dzięki regularnym ćwiczeniom i staraniom stali się prawdziwymi młodymi artystami na scenie. Zapraszamy do galerii zdjęć.