Strona główna Moja mała wielka ojczyzna Spotkania z etnografem w ramach projektu „Moja mała wielka ojczyzna”

Spotkania z etnografem w ramach projektu „Moja mała wielka ojczyzna”

Końcem kwietnia odbyło się ostatnie z trzech spotkań z etnografem dla dzieci ze Szkół Podstawowych w Łyczanej i Janczowej, uczestniczących w projekcie „Moja mała wielka ojczyzna”.

Za każdym razem uczestnicy mogli spotkać się z Panią Marią Brylak – Załuską, długoletnim pracownikiem Sądeckiego Parku Etnograficznego, autorką wielu publikacji z zakresu kultury regionu Sądecczyzny. Na każdym ze swoich spotkań Pani Załuska dzieliła się ogromnym doświadczeniem, wiedzą z zakresu etnografii, ciekawymi wydarzeniami ze swojej pracy zawodowej. Wykładom towarzyszyły warsztaty i pokazy m.in. tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, zabawek ludowych, zdobienia domów w obrzędowości ludowej.  Uczestnicy projektu oczarowani charyzmą i wiedzą Pani Załuskiej byli wdzięcznymi słuchaczami, a spotkania były okazją do wielu rozmów na temat naszych tradycji i kultury.