Strona główna Moja mała wielka ojczyzna Trwają zajęcia w ramach projektu „Moja mała wielka ojczyzna”

Trwają zajęcia w ramach projektu „Moja mała wielka ojczyzna”

Od października 2011 r. trwają zajęcia z zakresu tańca i śpiewu regionalnego w Szkołach Podstawowych w Łyczanej i Janczowej.  W zajęciach bierze udział 38 dzieci z klas 4-6.

Przypominamy, że warsztaty odbywają się w ramach projektu „Moja mała wielka ojczyzna” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Projekt realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Korzennej. Ponadto głównym celem projektu jest podniesienie poziomu uczestnictwa w formach edukacji kulturalnej oraz wiedzy dotyczącej kultury regionu wśród uczestników zaproponowanych zajęć.
Warsztaty teoretyczne i praktyczne z zakresu kultury regionu - tańca, śpiewu, cech etnograficznych wyróżniających tutejszy region prowadzi doświadczony i wykwalifikowany instruktor. Warsztatom oprócz wartości edukacyjnej towarzyszy dobra zabawa. Projekt potrwa do końca czerwca 2012 r., międzyczasie planowane są również występy dzieci, promujące nabyte umiejętności taneczne i wokalne.
W ramach projektu odbyły się już ponadto takie działania, jak: wyjazd edukacyjny do Teatru Bagatela w Krakowie na musical „Tajemniczy ogród” oraz spotkanie ze znanym w naszym regionie  etnografem – Panią Marią Brylak – Załuską, w trakcie którego uczestnicy projektu wykonywali tradycyjne zabawki ludowe. Zapraszamy do galerii zdjęć.

POKL EFS