Strona główna Litera, słowo, książka i ja Zakończenie i podsumowanie organizowanych form wsparcia w ramach projektu „Litera, słowo, książka i ja”

W listopadzie zakończono wdrażanie form wsparcia dla uczestników projekt pn. „Litera, słowo, książka i ja”. 26 dzieci (3 grupy) uczestniczyło przez 8 miesięcy w zajęcia z zakresu decoupage, kultury książki on-line, introligatorstwa oraz w konkursach, spotkaniach autorskich i wyjazdach edukacyjnych.

Zajęcia odbywały się w bibliotekach w Wojnarowej, Siedlcach oraz Lipnicy Wielkiej. Uczestnicy projektu podnieśli swoją wiedzę i kwalifikacje z zakresu introligatorstwa, technik decoupage w oprawie druków, wiedzy o kulturze książki on-line. Wszystkie działania podporządkowane były głównemu celowi projektu tj. pobudzenie aktywności i podniesienie poziomu uczestnictwa w formach edukacji czytelniczej i kultury książki wśród BO projektu tj. dzieci w wieku szkolnym (klasy 4-6) poprzez organizację różnorodnych form warsztatowych obcowania z książką, spotkań i wyjazdów edukacyjnych.

Osiągnięte w ramach projektu produkty to:

- warsztaty introligatorstwa - (8 h szkol./grupa),

- warsztaty wykorzystania metod decoupage do oprawy książek (24 h szkol./grupa)

- warsztaty z zakresu zasobów literatury i kultury książki dostępnych online (16 h szkol./grupa),

- 2 wyjazdy edukacyjne: do Muzeum Drukarstwa w Cieszynie oraz do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie (zwiedzanie + lekcja muzealna),

- 2 spotkania autorskie z wybranymi autorami literatury dziecięcej i młodzieżowej,

- 8 konkursów on-line z nagrodami promujące czytelnictwo.

Zapraszamy do fotogalerii dokumentującej realizację poszczególnych form wsparcia. Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy i liczymy na współpracę w przyszłych inicjatywach edukacyjnych i kulturalnych.