Strona główna Litera, słowo, książka i ja Wyjazd edukacyjny do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

Wyjazd edukacyjny do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

9 lipca 2012 r. odbył się całodniowy wyjazd edukacyjny do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu pn. „Litera, słowo, książka i ja” nr POKL.09.05.00-12-643/11 realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Korzennej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Uczestnikami wyprawy były dzieci z Siedlec, Lipnicy Wielkiej oraz Wojnarowej.

W Pacanowie, oprócz oczywiście Koziołka Matołka, czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Podróż po bajkowym świcie rozpoczyna się od założenia przez dzieci i opiekunów butów skrzatów oraz wyobrażeniu sobie, że jest się maleńkim krasnoludkiem spacerującym wśród ogromnych przedmiotów, roślin, spotykających najróżniejsze baśniowe postacie. Tylko tutaj dzieci mogły spotkać Koziołka Matołka i jego przyjaciół - skrzaty, smoka czy małego Pinokia. Wystawa ma charakter multimedialny – zwiedzając wystawę natkniemy się na zmieniające się obrazy, przeróżne dźwięki dochodzące ze wszystkich stron, możemy nawet podróżować w bajkowej kolejce. Po zwiedzaniu wystawy, w kinie o wdzięcznej nazwie „Szkatułka” obejrzeliśmy wybrany przez dzieci film. Następnie pracownicy zaprosili dzieci na warsztaty i zabawy dramowe. Wokół budynku Europejskiego Centrum Bajki znajduje się ponadto kompleks tematycznych ogrodów, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego, odpocząć w urokliwych, drewnianych  domkach i przy oczkach wodnych oraz młynie, a także sfotografować się z najróżniejszymi postaciami bajkowymi, dzieci mogą też miło spędzić czas na placu zabaw.

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie można spędzić cały dzień, który będzie po brzegi wypełniony atrakcjami, nikt z uczestników takiej wyprawy na pewno nie będzie się nudził.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy.