Strona główna Litera, słowo, książka i ja Spotkanie autorskie z Panią Beatą Ostrowicką

Spotkanie autorskie z Panią Beatą Ostrowicką

2 lipca 2012 r. odbyło się pierwsze z zaplanowanych w projekcie „Litera, słowo, książka i ja” spotkań autorskich. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Beatę Ostrowicką, autorkę literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Pisarka debiutowała w 1995 roku, wydając powieść Niezwykłe wakacje. Następnie ukazały się takie książki, jak:  Eliksir przygód, Tajemnica szkatułki, Kraina Kolorów - Księga NadzieiKraina Kolorów - Księga Intryg. Kolejną pozycją w działalności pisarskiej autorki były Strychowe opowieści, będące rezultatem wieloletniej współpracy B. Ostrowickiej z Radiem "Kraków".

 

Od 2001 roku autorka współpracując z Wydawnictwem "Literatura", wydaje nowe tytuły: Opowieści ze starego strychu, Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludziAle ja tak chcę!.

Nagrody, którymi została uhonorowana Beata Ostrowicka to. m.in.

- w 1995 roku nominacja w kategorii autorskiej do "Nagrody Wydawniczo-Księgarskiej - Ikar '95" za Niezwykłe wakacje.

- w 2002 roku  II Nagroda Literacka w konkursie "Książka Roku 2002" przyznawana przez "Polską Sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych, IBBY" za Świat do góry nogami.

- w 2006 roku Alę ja tak chcę! uzyskało nagrodę literacką za książkę dla dzieci młodszych, w konkursie "Książka Roku 2006". W tym samy roku książka Ale ja tak chcę! została uznana w konkursie "Bestsellerek Roku 2006" za najlepszą książkę dla młodego czytelnika.

Dzięki spotkaniu z Beatą Ostrowicką, które odbyło się w Centrum Społeczno – Kulturalnym w Korzennej, dzieci mogły poznać tajniki warsztatu pisarskiego, dowiedzieć się, jak powstaje książka,  z czego autorzy czerpią inspiracje, jak odnaleźć się na rynku pisarskim i wydawniczym. Miłym akcentem było również wpisywanie przez B. Ostrowicką dedykacji i autografów w książkach swojego autorstwa dla uczestników spotkania.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Szukaj

Polecamy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Odsłon : 78124
stat4u