Strona główna Litera, słowo, książka i ja Pierwsze zajęcia w ramach projektu „Litera, słowo, książka i ja”

Pierwsze zajęcia w ramach projektu „Litera, słowo, książka i ja”

W połowie kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia dla uczestników projekt pn. „Litera, słowo, książka i ja”. 26 dzieci (3 grupy) uczestniczy w zajęcia z zakresu decoupage oraz kultury książki on-line.

Zajęcia odbywają się w bibliotekach w Wojnarowej, Siedlcach oraz Lipnicy Wielkiej. W programie warsztatów decoupage są m.in. takie elementy jak: zasady i technika zdobienia przedmiotów metodą decoupage, praktyczne warsztaty wykorzystania metod decoupage do oprawy książek, druków, artystyczne oprawianie druków oraz zdobienie przedmiotów powiązanych z kulturą książki. Z kolei warsztaty z zakresu kultury książki on-line obejmą zasoby literackie tekstów źródłowych on-line, bazy danych literackie i bibliograficzne, wirtualne wycieczki naukowe (wirtualne zwiedzanie miejscowości, muzeów, oglądanie eksponatów itp.), strony naukowe, słowniki, translatory, leksykony dostępne on-line. Terminy zajęć dostosowywane są do uczestników, na zajęciach zapewniany jest catering, w czasie warsztatów organizowane są również konkursy z nagrodami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.