Strona główna Aktualności Lekcja wychowawcza w bibliotece

Lekcja wychowawcza w bibliotece

21 listopada 2014 roku filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Wojnarowej odwiedzili w ramach lekcji wychowawczej uczniowie klasy V miejscowej Szkoły Podstawowej. Wychowawczyni Pani  Kinga Miczołek w ten sposób chciała poszerzyć wiedzę swoich wychowanków na temat pracy i funkcjonowania tut. filii biblioteki publicznej.

O pracy w bibliotece i jej walorach edukacyjnych opowiadała bibliotekarka Maria Świerad. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się czym się różni biblioteka publiczna od biblioteki szkolnej, jak również, w której części biblioteki znajdują się książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej.

Ponadto dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat korzyści wynikających z posiadania konta czytelniczego online w Gminnej Bibliotece Publicznej w Korzennej. Efektem przeprowadzonej lekcji było pozyskanie nowych czytelników, którzy dołączyli do grona czytelniczego gminy Korzenna.

Na zakończenie lekcji bibliotecznej  piątoklasiści wzięli udział w grze integracyjnej, którą poprowadziła  Agnieszka Turska - pomocnik bibliotekarza.

Zdjęcia w galerii