Strona główna Aktualności „Przedszkolaki w bibliotece”

„Przedszkolaki w bibliotece”

W dniu 6 i 17 listopada 2014 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Korzennej odwiedzili wraz z wychowawczyniami przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego   w Korzennej.

Dzieci dowiedziały się od bibliotekarza jak funkcjonuje biblioteka, czym różni się od księgarni, gdzie  w bibliotece znajdują się książki dla najmłodszych czytelników. Poznały także podstawy pracy zawodu bibliotekarza. Nasi goście oglądali również pozycje książkowe poukładane  alfabetycznie na półkach, poznali zasady obchodzenia się z wypożyczoną książką. Przedszkolaki dowiedziały się również o możliwości założenia konta czytelniczego i uzyskania karty czytelnika.

W kolejnej części spotkania dzieci brały aktywny udział w zabawach.  Jedną z nich była bajka interaktywna „Polowanie na słowa”, następnie wykonały „Trening dni tygodnia” oraz słuchały opowiadania relaksacyjnego pt. „ Niedźwiadek” przy akompaniamencie muzyki.

Na zakończenie przedszkolaki za wzorowe zachowanie otrzymali słodkie upominki.

Zdjęcia w galerii