Strona główna Aktualności „Jesień z piosenką i poezją”

„Jesień z piosenką i poezją”

„Jesień z piosenką i poezją” to cykliczny konkurs  organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Kultury w Korzennej. Tegoroczna jubileuszowa X edycja odbyła się 14 listopada w Domu Kultury w Wojnarowej w dwóch grupach wiekowych : szkoły podstawowe i gimnazja.

Dla szkół podstawowych tematem konkursowym była twórczość Anny Jantar ,  natomiast gimnazjaliści prezentowali wiersze poetów gór.  Prezentacje uczestników oceniała profesjonalna komisja artystyczna : w zakresie piosenki  Aleksander Smaga, Stanisław Migacz muzycy z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, natomiast recytację oceniały Panie: Barbara Paluchowa – autorka wielu tomików wierszy, artystka , Maria Sosin –dyrektor Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki w Starym Sączu, Monika Jackiewicz – Nowak – kustosz tejże biblioteki.

Należy dodać, iż  X rocznicę organizacji konkursu podkreślił i uświetnił swoim występem chór z Ukrainy, który zaprezentował  ukraińskie utwory patriotyczne i ludowe.

Zdjęcia w galerii

Protokoły: