Strona główna Aktualności „Wakacje w bibliotece”

„Wakacje w bibliotece”

Spektaklem kukiełkowym oraz pokazem olbrzymich baniek mydlanych zakończyła się tegoroczna akcja Gminnej Biblioteki Publicznej  w Korzennej „Wakacje w bibliotece”.

W tym roku Biblioteka w ramach oferty wakacyjnej zaproponowała  swoim  czytelnikom udział w widowiskach teatralnych oraz bloku warsztatów zdobnictwa artystycznego. Zajęcia grup rękodzieła dla  dzieci i młodzieży  poprowadziła Pani  instruktor Agata Stępień. Spotkania odbywały się w dwóch filiach bibliotecznych: tj. Siedlcach i Miłkowej  przez 4 tygodnie. W ramach warsztatów uczestnicy poznali technikę wykorzystywania haftu matematycznego do tworzenia różnego rodzaju obrazów. Dzięki uczestnictwu w warsztatach oraz nowo poznanej technice,  uczestnicy wzbogacili  swoje umiejętności  tworzenia rękodzieła, co w przyszłości może przełożyć się na ich sukces osobisty.

Wspomnianą wcześniej propozycją spędzenia wolnego czasu dla czytelników był udział  w dwóch spektaklach  teatralnych. Pierwszy z nich to bajka o „Czerwonym Kapturku” w wykonaniu aktorów krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych Art-Re. Artyści dzięki przystępnej formie bajki interaktywnej pozwolili swoim widzom doświadczyć  radości tworzenia wspólnego widowiska i doznawania niezapomnianych wrażeń. W czasie trwania przedstawienia dzieci wcielały się w przydzielone role towarzysząc aktorom, dzięki czemu  mogły bardziej przyswoić  sobie umiejętności występów przed szerszą publicznością.

Inny rodzaj widowiska przedstawił  Teatr Kukiełkowy z Limanowej, który zaprezentował  „Baśń o złotym ptaku”. Ta forma prezentacji spotkała się także z ciepłym przyjęciem i zaciekawieniem odbiorców. Niewątpliwie najwięcej emocji wśród dzieci i opiekunów budził pokaz ogromnych, kolorowych baniek mydlanych, które wszyscy oglądali  z wielką przyjemnością.

Gminna Biblioteka Publiczna dziękuje wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zajęciach.

Do zobaczenia w bibliotece !!!