Strona główna Aktualności „O dwóch takich co ukradli księżyc”

„O dwóch takich co ukradli księżyc”

Z okazji Dnia Dziecka Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej w dniu 4 czerwca 2014 r. zaprosiła najmłodszych uczniów z Zespołu Szkół w Korzennej na  przedstawienie teatralne  pt: "O dwóch takich, co ukradli księżyc"- bohaterów bajki Kornela Makuszyńskiego.

Aktorzy krakowskiego Teatru ART-RE przedstawili adaptacje tejże bajki i w bardzo humorystyczny sposób zapoznali widzów z burzliwymi przygodami tytułowych bohaterów czyli Jacka i Placka. Aktorzy przenieśli dzieci, w piękny bajkowy świat. Przedstawienie było pełne niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dzieci również w aktywny sposób uczestniczyły w przedstawieniu, które nauczyło młodych widzów, że pomoc rodzicom jest bardzo ważna oraz poznały znaczenie słynnego przysłowia: „Bez pracy nie ma kołaczy”. Przedstawienie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń artystycznych. A dzieci miały ogromną frajdę biorąc udział w spektaklu u boku aktorów.