Strona główna Aktualności Szymon Hołownia w Krzennej

Szymon Hołownia w Krzennej

Kilkudziesięciu miłośników twórczości Szymona Hołowni zgromadziło spotkanie autorskie, które odbyło się w środę 26 marca 2014 roku w Dworku w Korzennej. Na spotkaniu pisarz opowiadał o swoim pisarstwie oraz o sprawach dla niego istotnych, które stanowią główną treść jego publikacji tj. Bóg, wiara, Kościół i ewangelizacja, życie i problemy współczesnych chrześcijan.

W dalszej części spotkania wspomniał o działalności założonej przez siebie w kwietniu 2013 roku fundacji, której celem jest  pomoc i wsparcie sierocińca w Kasisi prowadzonego przez Siostry Służebniczki Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z polskiej Starej Wsi. Wspomniany ośrodek swoją opieką otacza około 250 dzieci, z których wiele zmaga się z chorobami HIV czy AIDS. Powołana fundacja wspiera Sierociniec w Zambii w formie tzw. crowdfundingu, który polega na finansowaniu różnego rodzaju projektów przez społeczność ogromadzoną wokół przedsięwzięcia, za pomocą drobnych, jednorazowych wpłat. Pomimo tak krótkiej działalności fundacji udało się  już zrealizować kilka projektów, m.in. Adoptuj z sercem, Spiżarnia dla Kasisi, Fundusz marzeń, Oddział ratunkowy. Na zakończenie spotkania uczestnicy z zakupionymi książkami ustawili się po autografy.

Należy dodać, iż dziennikarz przyjechał na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Korzennej.

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość