Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk

Spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk

“Z książką na walizkach” to akcja czytelnicza, mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Od kilku lat organizowana jest w kilku regionach Polski przez Wydawnictwo “Literatura” z Łodzi oraz wojewódzkie i lokalne biblioteki publiczne. W ramach II małopolskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami 19 kwietnia 2013 roku w bibliotece w Lipnicy Wielkiej miało miejsce  spotkanie autorskie tym razem z  Barbarą Ciwoniuk.

Uczestniczyli w nim gimnazjaliści z Zespołu Szkół z Lipnicy Wielkiej. Autorka w swoich powieściach porusza trudne tematy współczesnych nastolatków; konflikty w grupie, relacje z nauczycielami, problem homoseksualizmu, nieradzenia sobie z własną innością, pierwszej miłości, nawiązywania przyjaźni. Młodzież z dużym zaciekawieniem wysłuchała krótkich ciekawych recenzji powieści pani Ciwoniuk, gdyż opisywane przez nią problemy są im bliskie. Jak  sobie z nimi radzić, czy nie warto szukać pomocy u dorosłych? Jak pomóc innym? Na te i inne jeszcze pytania znajdziemy odpowiedź w powieściach takich jak: "Igor", "Rokko", "Ania", "Wakacje z gangsterem", "Musisz to komuś powiedzieć", "Własny pokój", "Ten gruby", "A jeśli zostanę". Na zakończenie spotkania  młodzież  mogła zakupić książki jej autorstwa wraz z autografem.

Barbara Ciwoniuk - autorka książek dla młodzieży. Jej powieść Igor opowiadająca o szkolnych doświadczeniach dyslektyka została nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu „Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007", a Ania do nagrody Książka Roku IBBY. Pozostałe tytuły to: Wszystko inne poczeka, Rokko, Wakacje z gangsterem.

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość