Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

26 września  2012 roku  Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej zorganizowała spotkanie autorskie z Edytą Zarębską - lubelską graficzką i pisarką, która zadebiutowała własnoręcznie ilustrowaną bajką napisaną wierszem pod tytułem "Opowieści babci Gruni".

W 2007 r. zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Autorce towarzyszył jej mąż - Robert Zarębski. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z przedszkola w Korzennej "TYGRYSKI” oraz "KRÓLICZKI”. Podczas spotkania Edyta Zarębska wystąpiła w baśniowej kreacji. Na początku opowiedziała o swoich przygodach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej, którą zaprezentowała czytając wiersze oraz fragmenty książek. Bardzo szybko nawiązała kontakt z małymi uczestnikami, którzy chętnie włączali się do rozmowy z nią oraz odpowiadali na jej pytania. Poza tym spotkanie było okazją ku temu, by dzieci zobaczyły jak powstaje rysunek i wspólnie z Panem Robertem zaśpiewały piosenkę, która powstała z okazji Święta Bibliotek pt. „Mądra rzeka". Słowa napisała Pani Edyta , zaś muzykę skomponował, jej mąż, Robert Zarębski.  Spotkanie z Edytą Zarębską i jej mężem przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania tutaj.

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość