Strona główna Aktualności Wycieczka do Łańcuta

Wycieczka do Łańcuta

Dnia 28 sierpnia 2012 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej zorganizowała wycieczkę do Łańcuta dla najlepszych dorosłych czytelników z terenu gminy Korzenna. Celem wyjazdu było zwiedzanie Zamku oraz Muzeum Gorzelnictwa.

Czytelnicy mieli możliwość zwiedzić cały kompleks zamkowo – parkowy, podziwiając piękne zamkowe wnętrza, jedyne w swoim rodzaju stajnie i powozownie z niespotykaną kolekcją pojazdów. Ponadto uczestnicy wyprawy mogli zobaczyć jedyne w Polsce Muzeum Gorzelnictwa, które mieści się w klasycystycznym, XIX-wiecznym dworku, dawniej siedzibie komisariatu dóbr łańcuckich. Zgromadzone w Muzeum fotografie, dokumenty, dyplomy, cenniki, etykiety, butelki o wyszukanych kształtach, kielichy degustacyjne przeniosły zwiedzających w czasy świetności fabryki. Jej wyroby wielokrotnie odnosiły sukcesy na wielkich światowych wystawach. Makiety pozwoliły prześledzić cały proces pracy przy ciągu rozlewniczym, a stare maszyny i urządzenia gorzelnicze, sprowadzone z różnych stron kraju, poznać historię gorzelnictwa na ziemiach polskich. Organizacja wycieczki możliwa była dzięki sponsorom: Bank Spółdzielczy w Grybowie Oddział w Korzennej, „Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska”, „DJ Marshall Show” Marszał Michał, Firma „Grand” Grygiel Andrzej, „P.P.H.U.” Bulanda Krzysztof, którym składamy serdeczne podziękowania. Naszym czytelnikom  dziękujemy za udział i miło spędzony czas i zapraszamy do odwiedzania naszych placówek.

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość