Strona główna Aktualności Barwne ferie w bibliotece

Barwne ferie w bibliotece

Zimowy wypoczynek dobiegł końca. Tegoroczne ferie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Korzennej były bardzo bogate w wydarzenia. Dzieci mogły znaleźć dla siebie wiele atrakcji.

Najmłodsi czytelnicy chętnie odwiedzali bibliotekę, aby w ciekawej i w miłej atmosferze spędzić wolny czas. Powodzeniem cieszyły się gry i zabawy ruchowe. Układanki, zgadywanki pozwalały „puszczać wodze wyobraźni”, zmuszały do myślenia i wyrabiały postawę czynną w stosunku do zdobytych wiadomości i umiejętności. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się występ aktorów ze Studia Teatralnego z Krakowa w przedstawieniu pt.” Stoliczku nakryj się!” oraz „Wilk i zając”. Obejrzenie zabawnych spektakli sprawiło dzieciom wiele radości. Świetna gra aktorów, piękna kolorowa scenografia, muzyka i stroje pozostawiły u widzów niezapomniane wrażenia. Dzieci starsze oraz młodzież, również skorzystała z naszego zaproszenia. W filii w Wojnarowej odbyła się zabawa karnawałowa, która zasłynęła nie tylko z dobrej zabawy tanecznej, ale także z licznych konkursów. Główną atrakcją dyskoteki był pokaz barmański w wykonaniu Krzysztofa Bajerskiego. Bal uwieńczony został drobnymi upominkami dla aktywnych uczestników. Druga połowa ferii także owocowała w wiele zdarzeń, mowa tutaj o warsztatach dekoracyjnych, które zrealizowane zostały w bibliotece w Korzennej. Młodzież miała możliwość poznania wielu technik artystycznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się prace cukrowe, którym towarzyszyło dużo śmiechu i mnóstwo zabawy. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli spędzić z biblioteką, z nami swój wolny, zimowy czas. Jednocześnie gorąco zachęcamy do zapoznania się i korzystania z naszego bogatego także w nowości księgozbioru, jak  również spędzania z nami wielu chwil swojej codzienności.

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość