Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

Edyta Zarębska Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej zorganizowała 26 stycznia w Bibliotece w Lipnicy Wielkiej, a także w Siedlcach spotkanie autorskie  z Edytą Zarębską - bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Bohaterka spotkania zadebiutowała książką "Opowieści babci Gruni". Jest to bajka pisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona.

Napisała także: "Moje ulubione dobranocki", "365 bajek na dobranoc", "Mój  Pamiętnik W roku 2007 E. Zarębska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

 

Na spotkanie przybyli uczniowie szkół podstawowych z klas 0-2 z Lipnicy Wielkiej oraz Siedlec. Pani Edyta zaprezentowała się w specjalnie przygotowanym baśniowym stroju. Swoje wystąpienie zaczęła opowiadając o swoich przygodach z dzieciństwa, które były dla niej inspiracją, czytając przy tym swoje wiersze oraz fragmenty książek. Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje rysunek, książka, a także zaśpiewać piosenkę, której autorką jest również Edyta Zarębska. Uczestnicy spotkania szybko nawiązali przyjazne relacje z bajkopisarką, dzięki czemu spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej i radosnej atmosferze. Oprócz niesamowitych wspomnień wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowankę oraz autograf autorki.

Szukaj

Polecamy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Odsłon : 78187
stat4u