Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

30 października 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Korzennej gościł po raz pierwszy Wiesław Drabik, autor ponad dwustu książeczek dla dzieci. Są to pięknie ilustrowane, pouczające i pełne humoru wierszowane bajeczki chętnie czytane przez dzieci.  Miały miejsce  dwa spotkania: w Szkole Podstawowej w Posadowej Mogilskiej oraz w filii bibliotecznej w Mogilnie.

Uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych mogli zapoznać się z najnowszymi bajkami oraz dowiedzieć się skąd ich autor czerpie pomysły i inspiracje. Pisarz bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi, czytał fragmenty książek, zadawał pytania dotyczące znajomości bajek. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi nagradzał naklejkami. Dziecko, które zgromadziło jak największą ilość naklejek dostało od autora jego książkę. Pan Wiesław obdarzony jest dużym poczuciem humoru oraz posiada umiejętność rymowania dlatego podczas spotkania było wesoło i panowała miła atmosfera.   Na zakończenie najmłodsi czytelnicy mogli zakupić książeczki oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.

Zapraszamy do galerii tutaj