Strona główna Aktualności Spotkanie z pisarką Magdaleną Zarębską

Spotkanie z pisarką Magdaleną Zarębską

18 września po raz kolejny w ramach projektu „ Poznaj żywego pisarza” mogliśmy gościć w naszej bibliotece kolejną autorkę książek dla dzieci i młodzieży- panią Magdalenę Zarębską. W roku 2012 jej książka „ Kaktus na parapecie” była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego natomiast pozycja „ Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali” została ogłoszona książką roku 2013. Spotkanie odbyło się w filii bibliotecznej w Jasiennej, a uczestniczyły w nim dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Jasiennej. Spotkanie miało formę warsztatów połączonych z pokazem multimedialnym.

Pani opowiadała o koniach i kucach szetlandzkich. Pokazywała  piękne zdjęcia, tłumaczyła, jak rozpoznać ich zachowanie – w jaki sposób poznać, czy są złe, zasmucone, czy nastawione przyjaźnie. Czytając fragmenty niektórych ze swoich książek zachęcała dzieci do jak najczęstszego sięgania po książkę.  Autorka zaproponowała ciekawe zabawy, między innymi: kareta, wyścigi konne,  zagadki -rozpoznaj co to jest. Dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczyły i świetnie się bawiły.  Na zakończenie aby upamiętnić to wydarzenie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia z pisarką.

Zapraszamy do galerii.