Strona główna Aktualności Wspomnienia z wakacji

Wspomnienia z wakacji

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wakacje już za nami. W tym roku w naszej bibliotece dzieci mogły uczestniczyć w spektaklach teatralnych - kukiełkowych. Pierwszy  z nich pt. ” O dwóch takich co ukradli Księżyc” pozwolił  dzieciom poznać przygodę pewnych chłopców, Jacka i Placka, którzy opuścili mamę, dom i wyruszyli w świat. Spektakl był  pouczający, uświadomił dzieciom , że Mama, Dom i Rodzina to najważniejsza wartość w życiu człowieka.

W sierpniu  gościliśmy Teatr Lalek dla dzieci Art. Cinema z Nowego Sącza z widowiskiem pt. „Kopciuszek”. Opowieść pokazała, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Mali widzowie przekonali się, że przez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los. Niełatwo być Kopciuszkiem gdy niedobre siostry i zła macocha zmuszają do ciężkiej pracy.  Kopciuszek   należy do najbardziej znanych lubianych i najczęściej przedstawianych baśni, na całym świecie. Piękne lalki, scenografia, wszystko to sprawiło, że dzieci wspaniale bawiły się podczas przedstawień. Ponadto w programie czekały na nie takie atrakcje jak: malowanie twarzy , balonowe zoo, prażony popcorn, wata cukrowa, pokaz gigantycznych baniek mydlanych oraz wizyta dużej maskotki Kaczora Donalda.

Dziękujemy za wspaniały czas spędzony wspólnie z nami.

Zapraszamy do galerii.