Strona główna Aktualności Dzień Dziecka w bibliotece

Dzień Dziecka w bibliotece

W tym roku z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w naszych filiach  w Siedlcach oraz w Jasiennej teatr lalek z Nowego Sącza w przedstawieniu pt. „Złota rybka”. Dzieciom bardzo podobał się zarówno teatrzyk, jak i lalki, które mogły po jego zakończeniu obejrzeć.

W trakcie trwania spektaklu  maluchy kolejno poznawały głównych bohaterów baśni: poczciwego rybaka o dobrym sercu, jego złą i chciwą żonę oraz spełniającą życzenia złotą rybkę. Dzięki tej baśni mali widzowie wyszli z przedstawienia z przeświadczeniem, iż chciwość nie popłaca, a prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Ponadto po przedstawieniu czekały na dzieci kolejne atrakcje takie jak: gość specjalny duża maskotka „Myszki Mini”, balonowe zoo oraz coś na słodko. W spotkaniu uczestniczyły młodsze dzieci z Zespołu Szkół w Siedlcach oraz ze Szkoły Podstawowej w Jasiennej.

Zapraszamy do galerii tutaj