Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką

Spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką

W ramach działań Gminnej Biblioteki Publicznej w Korzennej w minionym tygodniu odbyły się spotkania autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką. Miały na celu promocję czytelnictwa wśród przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI  szkoły podstawowej. Wioletta Piasecka jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Mokrzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych. Spotkania odbyły się w filiach bibliotecznych w: Wojnarowej,  Lipnicy Wielkiej,  Siedlcach, w Zespole Szkół w Koniuszowej oraz w przedszkolu „Bajka” w Korzennej. Pisarka zaprezentowała ciekawe fragmenty biografii H. Ch. Andersena.  Od pierwszej chwili podbiła serca młodych czytelników.  Pani Wioletta ma świetny kontakt z dziećmi - jest osobą bardzo pozytywną, żywiołową i uzdolnioną również aktorsko. Oprócz tematów związanych z pisaniem książek, autorka przeprowadziła wiele zabaw integracyjnych. Ogromnym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyły się zagadki piłkarskie. Uczniowie mogli także zadawać pytania pisarce i oczywiście bardzo chętnie skorzystali z tej okazji, a na zakończenie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie w kabareciku. Bardzo ważne było to, że dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadywały zagadki, rozwiązywały mini konkursy, brały udział w teatrzyku kukiełkowym i zadawały pytania.  Po spotkaniu  dzieci mogły zakupić książki i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki.