Strona główna Aktualności Ferie z biblioteką

Ferie z biblioteką

Podczas ferii zimowych  w naszej  bibliotece czekały na dzieci różne atrakcje. Wśród nich bale karnawałowe, warsztaty kuchni włoskiej oraz spektakle teatralne. Uczestnicy mogli w miłej, wesołej atmosferze spędzić z nami  swój wolny czas.

Bale karnawałowe

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. Właśnie w takiej atmosferze odbywały się  imprezy karnawałowe  zorganizowane w naszych placówkach w Wojnarowej oraz w Korzennej. Bale pod hasłem „ Wielkie Hece w Bibliotece”   poprowadzili animatorzy z Agencji Artystycznej Art-Cinema z Nowego Sącza . Dzieci przybyły w pięknych i pomysłowych przebraniach wcielając się w różne postacie. Prowadzący porywali wszystkich uczestników do skocznych tańców i ciekawych konkursów.   Były tańce w kółku i parach, malowanie twarzy dzieciom, balonowe zoo. Podczas imprezy dzieci mogły spotkać się z baśniowymi bohaterami teatru lalek, z maskotką  Tygryska Wesołka oraz Kubusia Puchatka. Przy błysku  oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale.

Spektakl teatralny

Obejrzenie spektaklu  teatralnego w wykonaniu artystów Teatru Lalkowego z Nowego Sącza,  pt „ Królowa Śniegu” było kolejną propozycją z której mogli skorzystać najmłodsi mieszkańcy naszej społeczności.  Przedstawienie odbyło się  w filii bibliotecznej w Miłkowej, która mieści się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej. Z tej okazji gościliśmy dzieci z kilku miejscowości naszej gminy. Wspaniałe kukiełki, piękna sceneria ukazująca zmienność pór roku oraz zaskakujące efekty dźwiękowe sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy wielkiej przyjaźni Kaja i Gerdy, wystawionej na ciężką próbę. Po zakończonym spektaklu maluchy spotkały się z baśniowym bohaterem – maskotką Kubusia Puchatka. Dzięki baśni Hansa Christiana Andersena dzieci  mogły poznać wartość prawdziwej przyjaźni.

Warsztaty „Kuchnia włoska dla dzieci”

W ramach ferii z biblioteką w filii bibliotecznej w Wojnarowej  odbywały się warsztaty kulinarne.  Ze względu na dużą ilość uczestników odbywały się w kilku terminach z podziałem na grupy wiekowe. Zajęcia praktyczne pozwoliły dzieciom poznać kuchnię włoską, ukazując jej bogactwo i walory oraz jedną z  najpopularniejszych potraw jaką jest pizza. Dzięki tej wiedzy, każdy uczestnik mógł samodzielnie ją wykonać.  Uwieńczeniem każdych zajęć była prawdziwa uczta przy stole. Była to wspaniała zabawa połączona z nauką gotowania.

Zapraszamy do galerii.