Strona główna Aktualności Spotkanie Mikołajkowe 2016

Spotkanie Mikołajkowe 2016

Nadszedł długo oczekiwany dzień – Wizyta Świętego Mikołaja. Na ten moment czekała również nasza biblioteka, która już od samego rana z wielką niecierpliwością oczekiwała swojego Gościa. Oczywiście przyjął jej zaproszenie i przybył z workiem pełnym prezentów. Aby dodatkowo umilić dzieciom ten dzień zaprosiliśmy do naszej biblioteki aktorów z teatru lalkowego Art. Cinema z Nowego Sącza, którzy zaprezentowali wspaniałą bajkę Hansa Andersena pt. „ Calineczka”.

Niezwykle piękne kukiełki i efekty dźwiękowe sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy małej dziewczynki, której groziły wszelkie niebezpieczeństwa. Jednak dobro zwyciężyło nad złem i cała historia zakończyła się szczęśliwie.

Po przedstawieniu Mikołaj korzystając z pomocy Śnieżynki rozdał dzieciom piękne prezenty. Gościliśmy w tym roku u dzieci w  Szkole Podstawowej im św. Kingi w Janczowej. Odwiedziliśmy naszą filię  w Miłkowej, która mieści się w Szkole Podstawowej im.  Marii Konopnickiej w Mikowej. Byliśmy także w Dworze w Korzennej, aby powitać dzieci z Przedszkola z Korzennej.