Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

W poniedziałek 5 grudnia gościliśmy w naszej  bibliotece Panią Katarzynę Ryrych – autorkę książek  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Katarzyna Ryrych - ukończyła filologię angielską na UJ, od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki. Dwukrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Jej powieść O Stephenie Hawkingu... otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities, a Król został wyróżniony w konkursie Książka Roku 2015.

Często podejmuje w swoich książkach trudne tematy, ale zawsze są one sumą obserwacji, doświadczeń i przeżyć, i podkreśla, że nigdy nie pisze o rzeczach, których nie zna. Jej najnowsza książka „Denim Blue” opowiada o dorastaniu w czasach PRL-u., latach nieznanych dzisiejszym gimnazjalistom, którym trudno uwierzyć, że posiadanie oryginalnych zachodnich dżinsów było szczytem marzeń, a ich kupno nie lada wyczynem. Licznie przybyła na spotkanie młodzież mogła dowiedzieć się o warsztacie twórczym autorki, jej pomysłach i wielu ciekawostkach. Pierwsze spotkanie  odbyło się w Zespole Szkół w Koniuszowej,  drugie  w filii bibliotecznej w Mogilnie, w którym uczestniczyła młodzież  z Zespołu Szkół   z Mogilna.

Zapraszamy do galerii.