Strona główna Aktualności Kamishibai w bibliotece

Kamishibai w bibliotece

Kamishibai  to nowatorska metoda promowania czytelnictwa  wśród dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Nasza biblioteka rozpoczęła projekt popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników stosując alternatywną formę czytania w postaci małego spektaklu teatralnego.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się w filii bibliotecznej w Wojnarowej w dniu 19 października, w którym wzięło udział 14 dzieci z tutejszego oddziału przedszkolnego.

Celem realizowanego projektu jest podkreślenie wartości czytania w wychowaniu i rozwoju dzieci, wszak czytanie od najmłodszych lat rozbudza ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych oraz wyrabia nawyk czytania na przyszłość. Jest to szczególnie ważne w erze telewizji i komputerów, kiedy to dzieci nierzadko są od nich wręcz uzależnione, a pośpiech życia codziennego wypacza najważniejsze wartości.

Filia biblioteki w Wojnarowej wyraża szczególne podziękowania dla Pani Kingi Miczołek ( nauczyciel – bibliotekarz) za okazaną pomoc w realizacji projektu.

Zapraszamy do galerii.