Strona główna Aktualności „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Zgodnie z Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. został ustanowiony Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Program składa się z 3 priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej przystąpiła do realizacji tego programu i otrzymała dofinansowanie w kwocie 9.830,00 zł. Dzięki temu księgozbiory naszych placówek powiększyły się o nowości z literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży oraz wydawnictwa popularnonaukowe.