Strona główna Aktualności Półmetek wakacji z biblioteką

Półmetek wakacji z biblioteką

Czas letniego wypoczynku w połowie za nami. W tym okresie dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły spędzić swój wolny czas wspólnie z biblioteką. Okazją ku temu były różne atrakcyjne propozycje, a wśród nich spektakl edukacyjno – dydaktyczny pt.” W kolorach dookoła świata”. Aktorzy  wraz z dziećmi podróżowali po rożnych krajach poznając ich zwyczaje, obyczaje, stroje charakterystyczne dla danego kraju. Ponadto dzieci rozwiązywały zagadki, tańczyły w rytm muzyki wraz z dużą maskotką „ Kaczora Donalda”. Dodatkową atrakcją był pokaz gigantycznych baniek mydlanych oraz balonowe zoo.

Kolejną ciekawą ofertą wakacyjną był pokaz iluzjonistyczny pt. „ Edukacyjny teatr magii” w wykonaniu iluzjonisty Łukasza Podymskiego, laureata Mistrzostw Polski w Sztukach Magicznych. Widzowie zobaczyli wiele ciekawych magicznych sztuczek. Kilkoro z nich miało okazję poczarować na scenie. Sztuczki magiczne były pełne humoru.  Dzieci żywiołowo reagowały na wszystkie magiczne triki i gromkimi brawami nagradzały mistrza.

Dużym zainteresowaniem cieszył spektakl teatralny pt. „ Bocian i żabka” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii z Krakowa. Historia małej, nieposłusznej żabki miała uświadomić małym widzom konieczność niesienia pomocy słabszym i młodszym. Uczyć posłuszeństwa względem rodziców. W trakcie przedstawienia dzieci mogły aktywnie w nim uczestniczyć. Obejrzenie zabawnej inscenizacji sprawiło małym widzom wiele radości.

Podsumowując był to ciekawy i mile spędzony czas z biblioteką. Zdjęcia zapewne najlepiej zobrazują to, co działo się podczas naszych wspólnych spotkań. A przed nami kolejne propozycje, dostępne na naszej stronie, na które serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do galerii.