Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

Dnia 8 i 9 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej  gościła Panią Edytę Zarębską – bajkopisarkę i ilustratorkę książek dla dzieci oraz jej męża  Roberta Zarębskiego - muzyka i kompozytora . Na początku każdego spotkania autorka opowiadała o swoich marzeniach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej, którą zaprezentowała czytając wiersze oraz fragmenty książek. Okazało się, że pragnęła zostać pisarką, ale najpierw marzyła o tym, aby nauczyć się czytać.

Jej marzenia spełniły się dzięki wiedzy ukrytej w książkach. Bardzo szybko nawiązywała kontakt z młodymi czytelnikami, którzy chętnie włączali się do rozmowy z nią oraz odpowiadali na jej pytania. Pan Robert czytał dzieciom fragment książki. Dzięki jego zdolnościom interpretacyjnym głośne czytanie zmieniło się w teatralną scenkę. W  spotkaniach uczestniczyły dzieci z Zespołu Szkół z Mogilna, oraz ze Szkoły Podstawowej z Posadowej Mogilskiej, Łeki, oraz Miłkowej. Celem spotkania było zainteresowanie dzieci biblioteką i książką.

Zapraszamy do galerii.