Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

W dniach 6-7 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej zorganizowała 4 spotkania z Wiolettą Piasecką  autorką opowiadań, bajek i scenariuszy teatralnych dla dzieci. Podczas godzinnego spotkania autorka  przeprowadziła mnóstwo konkursów dotyczących treści napisanych przez siebie bajek oraz egzamin z języka polskiego - łamigłówki językowe, z którymi nasi mali goście poradzili sobie znakomicie.

Spotkania miały na celu promocję czytelnictwa, odbyły się w bardzo miłej atmosferze. Pisarka jest osobą bardzo żywiołową, doskonale moduluje głosem naśladując różne postacie, ma świetny kontakt z dziećmi. Bardzo ważne było to, że dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadywały zagadki, rozwiązywały mini konkursy, brały udział w teatrzyku kukiełkowym oraz zadawały pytania. Na zakończenie wizyty można było zakupić książki z autografem autorki. Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w: Janczowej, Łyczanej, Trzycierzu oraz w filii bibliotecznej w Jasiennej.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, do naszej biblioteki, w której można znaleźć książki naszej bajkopisarki.