Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą w ramach akcji „ Z książką na walizkach”

Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą w ramach akcji „ Z książką na walizkach”

W  ramach tej akcji  29 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej zorganizowała  spotkanie autorskie z rysownikiem i pisarzem – Pawłem Wakułą. Uczestnikami spotkania były dzieci klas 4-6 z Zespołu Szkół w Korzennej. Dzieciom uczestniczącym w spotkaniu opowiadał o swoich książkach, rysował ich bohaterów, zachęcał do czytania. Miłośnicy twórczości tego pisarza mogli zakupić jego książki oraz otrzymać autograf wraz z pamiątkowym rysunkiem.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac uczestników konkursu plastyczno-literackiego pt.” Odkrywcy” dla których twórczość Pawła Wakuły stała się inspiracją do powstania wspaniałych prac. Wybrane przez autora prace  zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali słodki upominek.

Paweł Wakuła (pisarz, rysownik i ilustrator) urodził się 24 czerwca 1965r. Absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Początkowo związany był z „Przeglądem Sportowym” i „Wędkarzem Polskim”, a następnie z tygodnikiem Angora. Od 20 lat uprawia zawód rysownika-humorysty i pisze felietony. Jego rysunki można odnaleźć w adresowanym do dzieci dodatku do „Angory” - „Angorce”. Jego najpopularniejsze książki to „Kajtek i Yetik”, „Kajtek i Yetik podnoszą żagle”, „Na tropie sześcioptaka”, „O czym szumi las”, „Co w trawie piszczy”.

Uczestnicy konkursu plastyczno-literackiego ODKRYWCY SPOTKANIA Z HISTORIĄ zorganizowanego z okazji V Małopolskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „ Z książką na walizkach”

• Monika Jasińska kl.
  • Magda Martuszewska kl. VI A