Strona główna Aktualności "Z książką na walizkach" spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

"Z książką na walizkach" spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

28 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Korzennej- Filii w Wojnarowej odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską - Rydel – autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci i młodzieży, twórczynią serii biograficznych opowieści o wielkich Polakach, laureatką wielu prestiżowych nagród. Po raz kolejny nasza biblioteka wzięła udział w akcji "Z książką na walizkach" V małopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami, to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych.

Dla wielu dzieci, które po raz pierwszy mają kontakt z autorem książek, czynny udział w spotkaniu jest niezapomnianym przeżyciem. Pisarka spotkała się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Wojnarowej. Podczas spotkania autorka w bardzo przystępny sposób opowiadała o bohaterach swoich książek biograficznych, przytaczając wiele nieznanych nam faktów z ich życia. Ponadto ciekawie opowiadała o swoim debiucie pisarskim i książkach, które napisała. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak powstawała seria książek o znanych osobach, między innymi o: Fryderyku Chopinie, Marii Skłodowskiej-Curie, Janie Czochralskim, Ignacym Kraszewskim. Na zakończenie odpowiadała na  pytania zadawane przez dzieci. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książki oraz zdobyć autograf pisarki. Podczas spotkania można było podziwiać prace dzieci, które wzięły udział w ogłoszonym wcześniej konkursie plastyczno-literackim pt. „Odkrywcy” dotyczącym twórczości Pani Anny Czerwińskiej –Rydel. Wybrane przez autorkę prace zabrane zostały do dalszej oceny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek.

Uczestnicy konkursu plastyczno-literackiego ODKRYWCY SPOTKANIA Z HISTORIĄ zorganizowanego z okazji V Małopolskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „ Z książką na walizkach”

• Sus Zuzanna kl.V
  • Purgal Karolina kl.V