Strona główna Aktualności Wspomnienia z ferii

Wspomnienia z ferii

W tym roku w czasie ferii zimowych Biblioteka zaproponowała  swoim  czytelnikom udział w widowiskach teatralnych oraz w zabawach karnawałowych z udziałem animatora.  Spektakle teatru lalek pt. „ Królowa śniegu” na podstawie baśni H.Ch. Andersena w wykonaniu aktorów z Teatru Lalek ART-CINEMA z Nowego Sącza można było obejrzeć w filii bibliotecznej w Mogilnie oraz w Lipnicy Wielkiej.

Widzowie z zaciekawieniem śledzili historię Kaja i Gerdy, którzy zostali rozdzieleni za sprawą okrutnej królowej. Wczuwali się w ich role i przeżywali ich problemy. Baśń pozwoliła wszystkim poznać i docenić wartość prawdziwej przyjaźni. Niezwykle piękne i barwne stroje lalek spowodowały, że przedstawienie było bardzo atrakcyjne dla naszych milusińskich. Kolejną atrakcją dla najmłodszych był udział w zabawie karnawałowej, która odbyła się w dwóch placówkach bibliotecznych w Korzennej oraz w Wojnarowej. Podczas imprezy dzieci mogły spotkać się z baśniowymi bohaterami teatru lalek, z maskotką Dzielnego Reksia oraz Tygryska Wesołka.  Przy pomocy masek, peruk, makijaży i kolorowych ubrań uczestnicy przeobrazili się w najróżniejsze postacie. Były księżniczki, piraci, królewny, różne zwierzątka i inne postacie z bajek. Przy porywającej do tańca muzyce dzieci bawiły się świetnie. Były tańce w kółku i parach, malowanie twarzy dzieciom, balonowe zoo. Tańce przeplatane były zabawami i konkursami .Nie zabrakło też poczęstunku. Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek oraz pełnej radości zabawy.

Zapraszamy do galerii tutaj.