Strona główna Aktualności „Śpiewająca Biblioteka”

„Śpiewająca Biblioteka”

18 listopada 2015 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej gościła Panią Edytę Zarębską – bajkopisarkę i ilustratorkę książek dla dzieci oraz jej męża Roberta Zarębskiego – muzyka i kompozytora. Spotkania odbyły się w filii bibliotecznej w Jasiennej oraz Lipnicy Wielkiej. Wzięli w nich udział uczniowie  klas 1-4 , łącznie 120 osób.

Myślą przewodnią spotkań były marzenia, bo każde dziecko pragnie aby się spełniły, a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach. Pani Edyta opowiadała dzieciom o tym, w jaki sposób powstała bajka "Opowieści babci Gruni", zdradziła słuchaczom kilka tajemnic ze swego życia, które skłoniły Ją do pisania książek dla dzieci.  Jej książki są pełne miłości i przyjaźni, radości i przygody. W zabawę z dziećmi włączył się również Pan Robert Zarębski, który czytał bajki, zadawał zagadki oraz grał i śpiewał autorskie piosenki.

Zapraszamy do galerii.