Strona główna Aktualności „Jesień z piosenką i poezją”

„Jesień z piosenką i poezją”

Jesień z piosenką i poezją” czyli cykliczny  konkurs  organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Korzennej  oraz Centrum Kultury w Korzennej.  W tym roku odbył się 17 listopada w Domu Kultury w Wojnarowej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Gminy Korzenna.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji dla szkół podstawowych były piosenki z repertuaru zespołów folkowych takich jak: Golec Orkiestra, Brathanki, ENEJ, Inoroz, itp., natomiast gimnazjaliści prezentowali poezję Wisławy Szymborskiej. Uczestników oceniała profesjonalna komisja artystyczna : w zakresie piosenki Jadwiga Adamczyk,  Aleksander Smaga, Stanisław Migacz muzycy z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, natomiast recytację oceniali: Małgorzata Tomasiak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Korzennej oraz Zenon Szewczyk – nauczyciel akademicki, doktor językoznawstwa, filolog.

Zdjęcia w galerii tutaj.

Protokół 1