Strona główna Aktualności „Wróżka w naszej bibliotece”

„Wróżka w naszej bibliotece”

Szanowni czytelnicy po raz drugi w tym roku zaszczyciła nas swoją obecnością Wioletta Piasecka, autorka opowiadań i baśni dla dzieci. Pisarka niezwykła i czarująca. Poza pisaniem książek, zajmuje się także pisaniem sztuk teatralnych dla dzieci.

Spotkania odbyły się w czterech placówkach na terenie naszej gminy. Uczestniczyły w nim dzieci z Zespołu Szkół w Korzennej, w Mogilnie oraz ze szkół podstawowych z Posadowej Mogilskiej, z Miłkowej oraz Łęki. Autorka przebrana w strój wróżki wprowadzała na spotkaniach bajkową atmosferę. Jak przystało na wróżkę miała przygotowane wróżby z których dzieci mogły wywróżyć sobie przyszłość. Z ogromnym zainteresowaniem najmłodsi widzowie obejrzeli „Kabaret pluszakowy” w wykonaniu naszego gościa. Autorka zdradziła wszystkim swoją pasję do piłki nożnej co ze szczególną aprobatą zostało przyjęte przez chłopców. Hitem okazała się książka pt.” Zagadki piłkarskie”. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci były dowodem na to, że takie spotkania są niezwykle potrzebne i warto je organizować.