Strona główna Aktualności „WOLNE LEKTURY” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Korzennej

„WOLNE LEKTURY” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Korzennej

Szanowni czytelnicy, informujemy, że w naszym katalogu on-line oferujemy dostęp do darmowych e-booków i audiobooków. Jest to możliwe dzięki internetowej bibliotece
o nazwie „ Wolne Lektury”, prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska.

Jest to ponad 2600 utworów, które zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w Internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html).

Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.

Dostęp do „ Wolnych Lektur” jest możliwy z katalogu on-line

Gminnej Biblioteki Publicznej w Korzennej.

Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „ Katarynka” uzyska informacje
o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w bibliotece oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to właśnie opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub w fragmentach w jednym z standardowych formatów dla e-czytników lub jako PDF.

Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, dostępne 24 godziny na dobę, przez cały rok i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.