Strona główna Aktualności Wakacyjne spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

Wakacyjne spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

19 sierpnia Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką, autorką bajek, baśni, sztuk teatralnych i słuchowisk dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Korzennej jak również dzieci z terenu  Gminy Korzenna. Pani Wioletta wystąpiła  w przebraniu wróżki.

Zgromadzonym najmłodszym czytelnikom opowiadała o losach wielkiego duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena. Zdradziła również, skąd bierze pomysły na swoje nowe książki. Przeprowadziła zabawny konkurs poprawnej wymowy ”łamańców językowych”. Za pomocą kukiełek  odegrała inscenizację jednej ze swoich opowieści. Pisarka  doskonale  modelowała głosem naśladując różne postacie, nawiązała świetny kontakt z dziećmi.  Bardzo ważne było to, że dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadywały zagadki, rozwiązywały mini konkursy. Zabawa we wróżby sprawiła uczestnikom spotkania wiele radości. Szczególnym przeżyciem było dotknięcie magicznego pierścienia wróżki, spełniającego marzenia. Dzieci mogły zakupić książki i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki.

Galeria tutaj >>>