Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

W ramach Dnia Dziecka Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej zorganizowała cztery spotkania autorskie  z bajkopisarką i ilustratorką Edytą Zarębską ,laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren. Odbyły się one w Korzennej, Wojnarowej, Janczowej oraz Łyczanej. Łącznie uczestniczyło w nich około 200 dzieci. Myślą przewodnią wszystkich spotkań były marzenia, bo każde dziecko pragnie aby się spełniły.

W trakcie swoich występów autorzy udowodnili, że marzenia się spełniają, a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach. Autorka wystąpiła w pięknym, baśniowym stroju. Swoje wystąpienie zaczęła opowiadając o swoich przygodach z dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek dla najmłodszych. Do wspólnej zabawy włączył się również Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie  zaśpiewał piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Dzieci  śpiewały i  klaskały do rytmu.  Słowa do  piosenki  „Mądra rzeka”  napisała Pani Edyta, a muzykę skomponował  jej mąż.  Należy podkreślić,  że piosenka napisana  została specjalnie dla bibliotek i o bibliotekach. Spotkania takie poprzez zabawę i miłą atmosferę  są okazją do zainteresowania małych czytelników Biblioteką i czytelnictwem.

Zdjęcia tutaj