Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

20 października odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem. Pisarz odwiedził nas dzięki realizacji projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki – „ Po górach z mistrzem pióra” realizowanego przez PiMGBP w Starym Sączu. Spotkanie miało miejsce w filii bibliotecznej w Jasiennej, uczestniczyły  w nim dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jasiennej. Marcin Pałasz jest autorem kilkudziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, ale również wielu słuchowisk radiowych. Autor w niezwykle barwny i pełen humoru sposób opowiadał o swoim życiu i o swojej twórczości literackiej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali pogadanki pisarza na temat początków jego przygody z literaturą, źródeł inspiracji, oraz o bohaterach jego książek. Twórczość Marcina Pałasza nie tylko bawi młodych czytelników, ale również porusza ważne tematy np. walkę dziecka z własnymi lękami, problem tolerancji wśród dzieci i młodzieży.