Strona główna Aktualności „Jaś i Małgosia” w wykonaniu teatru „ART-RE z Krakowa

„Jaś i Małgosia” w wykonaniu teatru „ART-RE z Krakowa

W dniu 13 sierpnia  nasza biblioteka gościła aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art –Re z Krakowa. Przedstawili oni znaną na całym świecie bajkę zaadaptowaną scenicznie pt.” Jaś i Małgosia”. Głowni bohaterowie Jaś i Małgosia spacerując po lesie mieli okazję przekonać się jak bardzo brzydko wygląda zaśmiecony, brudny las.

Podczas spaceru spotykają złą czarownicę, jednak dzięki wrodzonej inteligencji i sprytnemu zachowaniu udaje im się ją oszukać i uciec. Melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa scenografia i żywa, zrozumiała nawet dla najmłodszego widza akcja, to najistotniejsze walory przedstawienia. W fabułę spektaklu wplecione zostały terminy i pojęcia ekologiczne. Dzieci uczestniczące w przedstawieniu poznały istotne treści dotyczące troski o czystość środowiska. W przedstawieniu wzięło udział około 30 małych widzów z terenu Gminy Korzenna.

Zapraszamy do galerii tutaj.