Strona główna Aktualności Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

W ramach tegorocznej akcji promującej czytelnictwo w bibliotekach pt. „Z książką na walizkach IV Małopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami  wojny dorosłych- historie dzieci” dnia 28 maja 2015 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Korzennej była Pani Beata Ostrowicka autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie odbyło się w bibliotece w Mogilnie, wzięły w nim udział dzieci klas 4-6 z Zespołu Szkół w Mogilnie. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z autorem książek i niepowtarzalna okazja do zdobycia jego autografu. Autorka debiutowała w 1995 r. powieścią "Niezwykłe wakacje", od razu zdobyła uznanie czytelników i krytyków; otrzymała nagrodę sezonu wydawniczego IKAR ´ 95 za Niezwykłe wakacje i Eliksir przygód. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych" IBBY" za te same książki. W 2005 roku książka "Zła dziewczyna" została nominowana do konkursu "Książka Roku 2015". Książka "Lulaki, pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi " została wpisana na " Złotą Listę" polecanych przez Fundację ABCXXI. Jej trzy powieści "Niezwykłe wakacje", "Ekslibris przygód" i "Tajemnica szkatułki " uzyskały kwalifikacje do utrwalenia na taśmie magnetofonowej i systemem Braill ' a w celu udostępnienia ich dzieciom niewidzącym. W książkach bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problemy tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie a także mocno akcentuje znaczenie prawdziwiej przyjaźni. Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy.

Zdjęcia tutaj